Wieczór poezji Agnieszki Knapik 29-11-2021

Dnia 29. listopada z inicjatywy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Więcborku we współpracy  z Urzędem Miejskim w Więcborku zorganizowano w Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Rybackiej wieczór poezji Agnieszki Knapik.

Artystka jest niezwykle wrażliwą  osobą, obdarowującą  wszystkich ciepłem, pewnego rodzaju intymnością i ulotnością. Jej poetycka aura  przyciąga nawet tych, którym poetycki język pełen epitetów, metafor i porównań nie jest najbliższy. Pani Agnieszka zaraża optymizmem udowadniając, że pomimo niepełnosprawności trzeba z życia  „czerpać garściami”. Poezją interesowała się od dziecka. Pierwsze wiersze pisała już jako nastolatka, ale wówczas chowała je do szuflady. Obecnie jest autorką e-booka „Wyspa dusz” oraz tomiku „Szepty  szczęścia”. Poetka szuka natchnienia w utworach Adama Mickiewicz, który jest jej ulubionym twórcą.

Podczas poniedziałkowego spotkania zgromadzeni mogli usłyszeli utwory Agnieszki Knapik czytane przez poetkę oraz przez  pana Marcina Berendta, który na wieczorku poetyckim  w Centrum Aktywności Lokalnej pełnił rolę prowadzącego. Naprzemienne czytanie wierszy bardzo urozmaiciło przebieg spotkania. Wszystkim zgromadzonym najbardziej  spodobał się utwór prezentowany przez duet: poetkę i jej przyjaciela .

Każdy z obecnych mógł stwierdzić, że poezja jest dla autorki tym, co umożliwia poznanie drugiego człowieka. Smutnym akcentem spotkania było stwierdzenie, że sztuka pisania wierszy nie jest we współczesnym doceniana.