Na jesienne i zimowe długie wieczory najlepsza jest książka. Bibliotekarze polecają w lutym.

Pani Sławka poleca:

Robert Galbraith: „Żniwa zła”

W trzecim tomie serii znajdujemy wiele wątków z przeszłości detektywa Cormorana Strike’a.

Pełne charakteru, realne postaci, mistrzowsko skonstruowana intryga i zaskakujące zakończenie to wszystko czego potrzeba dobremu kryminałowi. J. K. Rowling zapewnia to wszystko i wiele więcej.

Gorąco polecam.

Pani Hania poleca:

J. K. Johansson „Laura”

Psychologiczny kryminał o zaginionej dziewczynie, mrocznej tajemnicy sprzed lat i zmowie milczenia mieszkańców.

Pani Aleksandra (fila Runowo Kraj.) poleca:

Martha Hall Kelly „Liliowe dziewczyny”

To opowieść o trzech kobietach połączonych przez  koszmar Ravensbruck. W powieści o została przedstawiona złożoność świata: zderzenie dobra ze złem, a także szarość i ponura beznadzieja.

Pani Danuta (filia Sypniewo) poleca:

Catherine Banner "Dom na skraju nocy"

To ciepła w odbiorze saga rodzinna napisana z lekkością i wdziękiem. Opowiada prawie stuletnie dzieje pewnej włoskiej rodziny. Porywające dzieje, klimat tajemnicy i sekretów, które sięgają czterech pokoleń. Wszystko to sprawia, że książkę czyta się z zapartym tchem.

Pan Marcin poleca:

Mark Johnson, Esti Medyńska "Niepokonani"

Autorzy mówią o losach Polaków podczas drugiej wojny światowej. Są to losy zawiłe, trudne. Nie ma tu ograniczenia do jednego frontu – książka obejmuje cały teatr działań. Poznamy żołnierzy rozmaitych formacji ale także kobiety i dzieci rozproszone po świecie. Ta praca ukazuje siłę charakteru, odwagę i upór z jakim człowiek walczy o wolność.