Wystawa grafiki i fotografii autorstwa Sandry Borysionek

Dnia 7 lutego w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku miało miejsce otwarcie wystawy grafiki i fotografii autorstwa Sandry Borysionek. Sandra jest uczennicą Liceum Plastycznego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Mimo młodego wieku artystka może poszczycić się sporym dorobkiem. Podczas otwarcia ekspozycji, zgromadzeni- poprzez prezentowane dzieła- mieli sposobność zapoznania się z wieloma technikami artystycznymi. Na wystawie obecna była grafika, fotografia, malarstwo olejowe, wklęsłodruk, wypukłodruk, serigrafia, grafika komputerowa oraz rysunek. Na pytanie o inspiracje odpowiedziała, iż niektóre prace powstają w oparciu o wykonane fotografie inne są efektem zadań wykonywanych w szkole.

Podczas dyskusji, która wywiązała się po zakończeni części oficjalnej- zgromadzeni poznali wiele istotnych faktów dotyczących autorki i jej przygody z malarstwem. Wszystko miało swój początek w gimnazjum. Talent Sandry został dostrzeżony przez nauczycielkę plastyki, jej pomoc okazała się nieoceniona. W ostatniej klasie gimnazjum autorka podjęła decyzję , iż będzie kontynuować naukę w Liceum Plastycznym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Goście biblioteki dowiedzieli się wiele o bydgoskiej szkole- poznali nazwiska znanych i cenionych w świecie artystycznym wykładowców. Dowiedzieli się, że placówka oferuje szerokie spectrum zajęć. Z tego powodu młoda artystka dobrze się w niej czuje. Dzięki dostępności środków i materiałów może rozwijać swoją pasje.

Piątkowa wystawa została połączona z pokazem fotografii wykonanych przez autorkę- uwiecznianie otaczającego nas świata w kadrze to jej zamiłowanie. Zdjęcia zaprezentowane podczas ekspozycji wykonane były w różnych miejscach. Można było na nich znaleźć ciekawe zakątki Więcborka. Na fotografiach Sandry nabrały one zupełnie innego wyrazu- miejsca widziane przez wielu z nas na co dzień- stały się niezwykłe. Z dużym zainteresowaniem zgromadzeni oglądali także zdjęcia wykonane w innych miejscach jak choćby w Pradze czy Austrii. Artystka stwierdziła, że pierwsze wykonała z potrzeby przetestowania zakupionego aparatu. Kolejne zaś to wynik własnych poszukiwań interesujących miejsc a także ciekawych ludzi. Goście biblioteki zauważyli, że autorka interesuje się ludzkimi twarzami a dokładnie uczuciami, które te twarze wyrażają.

Życzymy artystce wielu sukcesów. Z pewnością mieszkańcy Więcborka będą mieli jeszcze niejedną okazję do spotkania z twórczością Sandry Borysionek