Przedszkolaki w bibliotece- wykonywanie ozdób wielkanocnych.

Dnia 4 kwietnia w Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Więcborku gościła Liski i Wiewiórki czyli dwie grupy maluchów z Gminnego Przedszkola.

Święta już za pasem- dlatego dzieci miały okazję własnoręcznie wykonać jajka i zajączki Wielkanocne. Do współpracy zaproszono Panią Marię Glonek oraz Halinę Skowron- są one zrzeszone w kole „Zręczne dłonie”. Członkowie koła spotykają się w więcborskiej bibliotece już od bardzo dawna- po to by realizować swoje pasje. Zajmują się wieloma odmianami haftu- w tym rzadko spotykanym haftem wstążeczkowym. Przygotowują ozdoby świąteczne i okolicznościowe. Ich dzieła są wykonane misternie z dużą dbałością o szczegóły. Można je oglądać w gablotach znajdujących się w palcówce a także podczas okresowo organizowanych wystaw.

Dzieci pod kierunkiem Pani Haliny oraz pani Marii starały się by każde jajko było najpiękniejsze. W czasie pracy najmłodsi słuchali przeznaczonych dla nich utworów literackich- wierszy i bajeczek. Aby praca nie stała się monotonna kilka razy ogłaszano przerwy podczas których przedszkolaki rozwiązywały zagadki i rebusy.

Następnym punktem programu było robienie zajączków. W tym przypadku dzieci zabrały się do pracy równie ochoczo jak poprzednio. W krótkim czasie pojawiły się pierwsze gotowe zajączki. Przedszkolaki były bardzo zadowolenie z efektów swojej pracy.

Na zakończenie jako podziękowanie panie z koła „Zręczne dłonie” a także pracownicy biblioteki otrzymali kwiaty i ozdoby własnoręcznie wykonane przez dzieci.