Przedszkolaki w Bibliotece- 06.05.2014

Dnia 6 maja w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku gościła grupa pociech z więcborskiego przedszkola. Tym razem były to sześciolatki z grupy Wiewiórek.

Ponieważ w przyszłym miesiącu przypada Dzień Ojca, dlatego już dziś zaproszono najmłodszych do mini konkursu związanego z powyższą tematyką. Pociechy miała za zadanie narysować co robią ich tatusiowie. Dzień Ojca to symbol szacunku dla wszystkich ojców. To wyraz podziękowania za nierzadko ciężką i ofiarną pracę na rzecz rodziny. Jest to obok Dnia Matki niezwykle ważna rocznica dla każdego dziecka na świecie. W Polsce to święto obchodzone jest od lat 60-tych XX wieku. Przypada ono corocznie 23 czerwca.

Narysowanie swojego taty przy pracy wcale nie jest zadaniem łatwym. Obecnie funkcjonuje wiele różnych zawodów. Pewne specjalistyczne zajęcia nie łatwo jest opisać a tym bardziej narysować. Mimo owych trudności pociechy poradziły sobie wspaniale. W swoich pracach starały się umieścić jak najwięcej przedmiotów i miejsc związanych z pracą swojego taty.

Już w czerwcu komisja wyłoni zwycięzców- oni wraz z ojcami zostaną zaproszeni do biblioteki. Tatusiowie otrzymają wówczas nie lada zadanie będą bowiem musieli rozpoznać wśród wielu innych rysunków ten należący do własnego dziecka.