Przedszkolaki ubierają choinkę

Święta Bożego Narodzenia posiadają dla większości z nas bardzo głębokie znaczenie, o którym w tym miejscu nie ma potrzeby wspominać. Poza tym wiele na ten temat już napisano i powiedziano. Święta to również czas wyczekiwany przez najmłodszych. Pod choinką czekają bowiem na nich prezenty. Pracownicy Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Więcborku postanowili w tym roku pomóc Świętemu Mikołajowi. Dlatego dnia 10 grudnia zaproszono do biblioteki dwie grupy więcborskich przedszkolaków.

Główną atrakcją spotkania było przystrojenie dwóch bibliotecznych choinek. Ozdoby dzieci wykonały własnoręcznie. W tym miejscu należy się im pochwała- bowiem zrobiły je z materiałów, które w oczach wielu z nas nie znajdują żadnego zastosowania. Warto wspomnieć choćby o dzwoneczkach wykonanych z opakowań po jogurtach.

Podczas spotkania pociechy dowiedziały się wiele z zbliżających się świętach, poznały tradycję z nimi związaną. Miały okazję opowiedzieć o tym jak u nich w domach wyglądają przygotowania do tego ważnego wieczoru. Kiedy stroi się choinkę oraz jakie potrawy najbardziej im smakują.

Bibliotekarka Pani Joanna Jańczak czytała zgromadzonym bajeczki- z największym zainteresowaniem spotkała się opowieść pt.: Wyprawa po choinkę. Następnie dla najmłodszych przygotowano zgadywanki o tematyce świątecznej. Więcborskim przedszkolakom spodobała się bardzo książka pt.: Opowieści wigilijne. Z pewnością dlatego, że wolumin składa się z 24 mniejszych książeczek- każda z nich przeznaczona jest na każdy dzień grudnia aż do samej wigilii.

Na zakończenie spotkania pociechy zostały obdarowane cukierkami, czekoladowymi gwiazdorami a także- co sprawiło dzieciom największą niespodziankę- książkami.