Przedszkolaki w Bibliotece- 10.12.2013

Dnia 10 grudnia Miejsko- Gminną Bibliotekę Publiczną w Więcborku odwiedziły dzieci z Przedszkola Gminnego w Więcborku. Były to dwie grupy pociech: Wiewiórki należące do sześciolatków oraz Liski- dzieci liczące sobie 5 lat.

Do świat Bożego Narodzenia pozostało już niewiele czasu dlatego wtorkowe spotkanie przebiegało w świątecznej i miłej dla dzieci atmosferze. Najmłodsi bardzo dobrze przygotowali się do niego- wiele dni wcześniej otrzymali bowiem nie lada zadanie. Było nim przygotowanie ozdób, potrzebnych do przystrojenia choinek znajdujących się przed biblioteką. Należy przyznać, że wszystkie ozdoby zostały wykonane przepięknie oraz z dużą starannością.

Oczywiście na żadnym spotkaniu z najmłodszymi nie może zabraknąć głośnego czytania. Dzieci wysłuchały Kuligu a także Opowieści Wigilijnych. Bezsprzecznie spodobały się im Opowieści Bożonarodzeniowe. We wtorkowe przedpołudnie w roli czytających wystąpiły: Pani Maria Kołata- Dyrektor biblioteki oraz Pani Joanna Jańczak- bibliotekarka.

Po wysłuchaniu bajek i wierszy pociechy mogły obejrzeć najnowsze książki przeznaczone dla nich- a było się czemu przypatrywać. Owe publikacje wyglądały z zewnątrz zwyczajnie- lecz tylko pozornie. Te najnowsze książki łączą w sobie edukację przez literaturę a także nowatorskie rozwiązania techniczne. Podziwiano na przykład egzemplarze, które po otwarciu, okazały się być zbitką wielu małych książeczek. Największą popularnością cieszyły się te zaopatrzone w kredki i wzory do własnoręcznego odrysowywania i kolorowania a co najważniejsze- czytania.

Kolejnym punktem był quiz dotyczący przedmiotów codziennego użytku, zwierząt i rożnych sytuacji- nie zabrakło również tematyki świątecznej.

Święta Bożego Narodzenia to również czas otrzymywania prezentów. Pamiętamy dobrze gdy sami byliśmy dzieci z jakim napięciem zastanawialiśmy się co znajdziemy pod choinką. Dlatego bibliotekarze przygotowali dla każdego dziecka paczkę ze słodyczami.

Na zakończenie przedszkolaki zawieszały przygotowane wcześniej ozdoby na stojące przed biblioteką choinki.