"Zatrzymaj chwilę" - promocja tomiku poezji Pani Ireny Boroch - 5 czerwca 2017 roku.

Dnia 5 czerwca w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku miało miejsce spotkanie z lokalną poetką Panią Ireną Boroch.

Ten poniedziałkowy wieczór był niezwykły przede wszystkim dla Pani Ireny - bowiem tego dnia promowała swój drugi tomik poezji pt. „Zatrzymaj chwilę”. Spotkanie zgromadziło nie tylko rodzinę i przyjaciół autorki. Licznie stawili się również miłośnicy literatury pięknej. Na początku więcborska poetka podziękowała Urzędowi Miejskiemu w Więcborku za wsparcie finansowe, bez którego publikacja nie mogła by się ukazać. Więcborską instytucję reprezentował Burmistrz - Pan Waldemar Kuszewski. Wyrazy wdzięczności autorka skierowała również w stronę Pani Dyrektor biblioteki oraz jej pracowników za pomoc w przygotowaniu tomiku. „Zatrzymać chwilę” to publikacja inna niż poprzednie. Bowiem lokalna poetka dotychczas pisała wiersze i bajki dla najmłodszych. Tymczasem najnowsza zawiera utwory niezwykle dojrzałe - przeznaczone raczej dla starszych odbiorców. To zapis kilku lat życia pisarki. Ukazano tu rzeczywistość bez upiększania – radość przeplata się ze smutkiem. Filozoficzne przemyślenia przenikają się z codziennymi problemami. Spotkanie dało obecnym wiele odpowiedzi ale także mnóstwo powodów do kontemplacji. Autorkę pytano o jej pierwsze poetyckie kroki. Interesowano się reakcją najbliższych na taką a nie inną pasję. Dociekano czy wśród tak poważnych i osobistych utworów był jakiś najważniejszy. Więcborska artystka przez wiele lat pracowała w banku – więc wydawać by się mogło, że to umysł ścisły. Podczas dyskusji okazało się, iż jest zupełnie odwrotnie. Autorka w krzyżowym ogniu pytań przyznała się do pisania pamiętnika. Jednak nie chce go wydawać – zawiera bowiem najbardziej osobiste spostrzeżenia i przemyślenia. Podczas spotkania można było posłuchać wybranych dwudziestu utworów. Pani Irena z ogromnym zaangażowaniem cytowała je z pamięci. Ten podniosły nastrój udzielił się także gościom biblioteki. Nie zabrakło nawet łez wzruszenia – gdy jeden z utworów przypomniał słuchaczce jej własny i ważny fragment w życiu.

Życzymy Pani Irenie Boroch jeszcze wielu kolejnych publikacji. Zawsze z radością będziemy gościć ją w murach naszej książnicy.