Wspólne kolędowanie babci i dziadka z zespołem Effatha

Dnia 26 stycznia w więcborskiej bibliotece miało miejsce „Wspólne kolędowanie babci i dziadka z zespołem Effatha”.

Tego dnia zebrani mieli sposobność nie tylko usłyszeć ale również zaśpiewać wiele znanych kolęd. Dla gości biblioteki przygotowano śpiewniki. Następnie wystąpił zespół Effatha w składzie: ks. Tomasz Klafetka – gitara basowa, Martyna Olszewska – gitara akustyczna oraz Katarzyna Kiedos, Karolina Łaznowska, Jakub Kiedos i Rafał Nita – wokal. Podczas Koncertu nie tylko śpiewali wszyscy członkowie zespołu, ale również zebrani goście. Razem z babciami i dziadkami kolędowali uczniowie z drugiej klasy Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Więcborku. Ta bardzo rozśpiewana grupa dzieci przybyła do biblioteki pod opieką Pani Barbary Wawrzon. Wszyscy zebrani wykazali się doskonałą znajomością tych tradycyjnych utworów muzycznych. Tego dnia oprócz najpopularniejszych pieśni mówiących o przyjściu na świat Zbawiciela, rozbrzmiewały również te mniej znane. Oczywiście nie zabrakło bisów. „Tryumfy Króla Niebieskiego”, czy znana na całym globie pieśń „Raduj się świecie” grano w książnicy nie jeden raz. Dużą niespodzianką był spontaniczny występ jednego z gości Pana Wacława Świerczyńskiego, który zaśpiewał wszystkim piękną góralską pastorałkę pt. „Oj maluśki, maluśki”.

Spotkanie z pewnością było udane, o czym świadczyła nie tylko frekwencja, ale przede wszystkim zaangażowanie obecnych. Wspólny śpiew zjednoczył pokolenia – w jednym miejscu bawili się świetnie seniorzy, młodzież a także najmłodsi.