Odwiedziny kolejnej grupy przedszkolaków.

Dnia 22-11-2016 do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Więcborku zawitała kolejna grupa przedszkolaków . Tym razem była to grupa „Lisków”. Na dzieci czekał nasz lokalny twórca Pan Zenon Radecki i jego prace. Opowiedział on historię polskiego godła. Pokazał, na przykładzie swoich prac, jak zmieniało się nasze godło w poszczególnych epokach. Artysta zaprezentował również dzieciom herby rodzinne. Dzieci dowiedziały się, że o początkach tworzenia państwa polskiego mogą dowiedzieć się z „Legendy o Czechu, Lechu i Rusie”, którą można wypożyczyć z Działu Dziecięcego w tut. bibliotece.

Oprócz lekcji historii na „Liski” czekała głośno czytana książka o misiu, który za kilka dni obchodzi swoje urodziny. Dzieci wybrały książkę Caroline Pedler „Miły mały Miś”, którą czytała Pani Sławomira Altman. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały ciekawych przygód małego Misia.