Na jesienne i zimowe długie wieczory najlepsza jest książka Szczególnie jeśli jest nowością

Dziękujemy serdecznie za wypełnienie ankiet dotyczących propozycji książkowych. Za środki pozyskane w ramach Programu Biblioteki Narodowej staraliśmy się kupić jak najwięcej książek, które Wy Drodzy Czytelnicy wybraliście. Ponieważ decydowała kolejność zgłoszeń dlatego jeśli czegoś nie mamy to z powodu, że nie starczyło już pieniędzy. Jednak nic straconego! Jeśli uda nam się pozyskać nowe środki w przyszłym roku- również poprosimy Was o pomoc w wyborze- na co je wydać.

Dziękujemy  Wam Drodzy Czytelnicy- Razem stworzyliśmy nasz wspólny księgozbiór!

Mamy dla wszystkich jeszcze jedną niespodziankę na jesienne i zimowe wieczory. Przez 6 kolejnych miesięcy w więcborskiej bibliotece trwać będzie akcja pt.:

Na jesienne i zimowe długie wieczory najlepsza jest książka. Szczególnie jeśli jest nowością.

Tak samo jak nasi Czytelnicy posiadamy także swoje ulubione tematy. Dlatego każdy z nas  przeczyta i zrecenzuje  jeden wolumin. Książki będzie można wypożyczyć począwszy od 1 dnia każdego z miesiąca.  W miarę posiadanych środków postaramy się żeby nie były to pojedyncze egzemplarze. Comiesięczne propozycje będzie można sprawdzić na naszej stronie internetowej http://www.wiecbork.naszabiblioteka.com oraz w lokalnej prasie.

Na jesienne i zimowe długie wieczory najlepsza jest książka. Bibliotekarze polecają w październiku.

Pani Sławka poleca:

Marek Krajewski "Mock"

Książka przedstawia Wrocław w 1913 roku. Miasto przygotowuje się na otwarcie Hali Stulecia i przyjazdu cesarza. Znalezione w hali ofiary rytualnego mordu początkują karierę policyjną Eberharda Mocka, znanego z cyklu „Breslau”.

Autor, jak zwykle konstruuje intrygę na mistrzowskim poziomie. Bohaterowie są niezwykle wyraziści a klimat i realia epoki niepowtarzalne. W tle wielka i mała polityka, spiski, masoni i młody jeszcze Eberhard Mock.

Prawdziwa gratka zarówno dla miłośników Marka Krajewskiego jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z kryminałem.

Pani Hania poleca:

John Green "Gwiazd naszych wina"

Piękna wzruszająca i skłaniająca do refleksji książka o uczuciach i problemach dotkniętych chorobą nastolatków. Powieść o nadziei, dojrzewaniu i prawach młodości.

Pan Marcin poleca:

Nikołaj Nikulin "Sołdat"

Wspomnienia opisują wojenny szlak autora wiodący od Leningradu do Berlina. Nikulin pisze wspomnienia, które ukazują prawdziwy obraz frontu wschodniego II wojny światowej. Widzimy tu okrucieństwo wojny, głupotę dowódców wydających idiotyczne rozkazy - ich wypełnienie oznacza pewną śmierć. Czytając, prawie czujemy za plecami wymierzone w nas lufy karabinów enkawudzistów. Działali przecież zgodnie z rozkazem Stalina numer 227 - Ani kroku w tył! Współczujemy tym nielicznym dowódcom rozstrzeliwanym za to, że szkoda im żołnierzy. Niech rekomendacją dla wspomnień autora będzie fakt, iż ich publikacja stała się możliwa, dopiero po rozpadzie Związku Radzieckiego. Wydana wcześniej zapewniłaby Nikulinowi długie lata w łagrze.