Na jesienne i zimowe długie wieczory najlepsza jest książka. Bibliotekarze polecają w grudniu.

Na jesienne i zimowe długie wieczory najlepsza jest książka. Szczególnie jeśli jest nowością.

Pani Sławka poleca:

Maria Czubaszek „Nienachalna z urody”

Ostatnia książka Marii Czubaszek, której ukazania się autorka nie doczekała, cechuje się wielkim poczuciem humoru, autoironią i kompletnym brakiem hipokryzji. Autorka jest wnikliwą obserwatorką otaczającego ją świata i pisze o nim inteligentnie i szczerze.

Książkę czyta się z wielką przyjemnością.

Pani Hania poleca:

Becca Fitzpatrick "Niebezpieczne kłamstwa"

Jest to słodko-gorzka opowieść o wchodzącej w dorosłe życie nastolatce.

Pani Aleksandra (fila Runowo Kraj.) poleca:

Izabela Pietrzak „Lepsza połowa”

To powieść, która w zabawny sposób opisuje relacje damsko-męskie. Autorka stara się znaleźć odpowiedź na pytania dlaczego mimo wielu starań Marty- głównej bohaterki, nie udaje jej się ocalić małżeństwa.

Pani Danuta (filia Sypniewo) poleca:

Aleksandra Tyl „Karmelowa jesień”

Jest to niezwykle ciepła powieść obyczajowa. Bohaterka książki musi przejść przyspieszony kurs dojrzewania i stawić czoła kolejnym problemom.

Pan Marcin poleca:

Jelena Koczyna, Olga Bergholc, Lidia Ginzburg „Oblężone”

Książka to opowieść o blokadzie Leningradu. Nie ma tu jednak opisów bitew. To relacja trzech kobiet a łączy je straszna sytuacja, w której się znalazły. To wspomnienia przez lata ukrywane, bowiem zawierały całą prawdę o czasie i przede wszystkim o mieszkańcach oblężonego miasta. Obok postaw prawdziwie bohaterskich, pojawiają się ludzie straszni. Książkę napisano rzetelnie, przekazy są bezpośrednie czasem drastyczne - bo tak w Leningradzie było. Polecam.