Międzynarodowy dzień kota w więcborskiej bibliotece.

Dnia 21 lutego w więcborskiej bibliotece miało miejsce spotkanie przedszkolaków z Panią weterynarz Izabelą Moniką Bator. Kukułki i Jerzyki przybyły do książnicy z okazji przypadającego w lutym Międzynarodowego Dnia Kota.

Święto jest z pewnością świetną okazją by spojrzeć na te pożyteczne zwierzęta żyjące wśród nas. Obok psów są to niejednokrotnie wierni towarzysze osób w każdym wieku. Warto, żeby dzieci nabrały wrażliwości i zrozumienia w stosunku do czworonogów. Tej idei służyło m.in. wtorkowe spotkanie. Na samym początku jako wprowadzenie Pani Izabela przeczytała najmłodszym bajkę pt. „Chory kotek”. Potem miał miejsce pokaz multimedialny, z którego przedszkolaki dowiedziały się o wielu interesujących faktach. Poznały odpowiedz na pytanie dlaczego wszystkie małe kotki mają niebieskie oczy. Z ogromnym zdziwieniem najmłodsi przyjęli wiadomość, że koty stroją miny, które wyrażają emocje. Po zakończeniu wykładu pociechy miały sposobność spotkać się z prawdziwym kotem. Zawitał do więcborskiej książnicy kot „dachowiec” o imieniu  Nelson. Nie ograniczono się tylko do pogłaskania czworonoga, bowiem każde dziecko przy pomocy stetoskopu wsłuchiwało się w bicie kociego serca. Tego dnia mali goście przyglądali się również  przedmiotom służącym do zabawy z kotem. Z zaciekawieniem obserwowano jak kotek bawił się latarką, która rzucała światło w kształcie małej rybki. Oczywiście nie zabrakło głośnego czytania – Pani Joanna Jańczak przeczytała dzieciom bajkę pt. „Spacer kotka”. Panie nauczycielki wypożyczyły książki na potrzeby zajęć w przedszkolu.  Na zakończenie na wszystkich czekała słodka niespodzianka.