IV Parada Postaci Bajkowych

Dnia 1 czerwca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Więcborku obchodziła wspólnie z przedszkolakami święto najważniejsze dla wszystkich dzieci. Z tej okazji książnica wspólnie z Urzędem Miejskim w Więcborku zorganizowała „IV Paradę Postaci Bajkowych”.

Tego dnia na najmłodszych czekało mnóstwo niespodzianek. Pociechy w kolorowych strojach przybyły na Plac Jana Pawła około godziny 09:30. Zostały powitane przez parę piratów, w rolę których wcielił się Pan Waldemar Kuszewski Burmistrz Więcborka oraz Dyrektor M-GBP Pani Ludmiła Piekałkiewicz-Geruzel. Wszystkie zgromadzone dzieci obejrzały i uczestniczyły w spektaklu przygotowanym przez zespół teatralny z Krakowa Edu-Artis pt. ”Witajcie w naszej bajce”. Aktorzy Pani  Gabriela Wywrocka i Piotra Rodak wcielili się w role: Kopciuszka, Baby Jagi, Tygryska, Lenia, Zosi Samosi, Pana Kleksa, Krasnoludka …. Stworzyli dla dzieci swego rodzaju maraton postaci książkowych. Po spektaklu przystąpiono do ogłoszenia wyników konkursu plastycznego pt. „Postacie bajkowe w oczach dziecka”. Brały w nim udział grupy przedszkolne z terenu naszej gminy. Każda grupa mogła zgłosić jedną pracę zbiorową wykonaną dowolną techniką na papierze formatu A2 lub A1. Pierwsze miejsce zajęła grupa z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Zakrzewku. Drugie miejsce ex aequo zajęły „Kukułki” z Przedszkola Gminnego w Więcborku „Niezapominajka” oraz „Krasnale” z oddziału więcborskiego przedszkola w Sypniewie. Trzecie miejsce zdobyły „Zajączki” również z więcborskiej placówki. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci materiałów plastycznych. Podczas imprezy wolontariusze z Międzyszkolnego Klubu Wolontariuszy "Amicus" częstowali najmłodszych słodyczami i wodą. Mimo kapryśnej pogody parada była niezwykle udana - świadczyły o tym roześmiane buzie najmłodszych. Każde z obecnych dzieci otrzymało upominek w postaci książki i słodkich przekąsek.

Składamy serdeczne podziękowania sponsorom, bez których impreza z pewnością nie mogła by się odbyć, którymi byli: Nadleśnictwo w Runowie Krajeńskim a także Bank Spółdzielczy w Więcborku. Dziękujemy także Miejsko-Gminnemu  Ośrodkowi Kultury w Więcborku za udostepnienie i obsługę nagłośnienia. Serdeczne wyrazy podziękowania kierujemy również w stronę pracowników Urzędu Miejskiego w Więcborku oraz dla Międzyszkolnego Klubu Wolontariuszy "Amicus" działającego przy Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Więcborku a także wszystkich uczestników poniedziałkowej „IV Parady Postaci Bajkowych”.