III Parada Postaci Bajkowych w Więcborku

W poniedziałkowe przedpołudnie 30 czerwca przez Więcbork przemaszerowały przedszkolaki z terenu całej gminy. Wszystkie były przebrane- można tam było znaleźć postacie z bajek, a także małych strażaków czy policjantów. Wszyscy zmierzali na rynek gdzie miała miejsce III Więcborska Parada Postaci Bajkowych. Całe przedsięwzięcie po raz kolejny zostało zorganizowane przez Miejsko- Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Urząd Miejski w Więcborku.

Przedsięwzięcie miało na celu zaszczepienie najmłodszym miłości do książki. Pragniemy aby rodzice bądź starsze rodzeństwo czytało maluchom codziennie. Dlatego w przygotowania zaangażowała się młodzież z więcborskiego liceum pod kierunkiem Pani Magdaleny Kuszewskiej. Licealiści opiekowali się każdą grupą- dbali o bezpieczeństwo najmłodszych, roznosili wodę i napoje a także bawili się wspólnie z pociechami.

Dyrektor biblioteki Pani Maria Kołata do wspólnej zabawy zaprosiła Myszkę Miki i Myszkę Minnie. W te postacie wcielili się: Pan Burmistrz Waldemar Kuszewski oraz pracownik Działu Promocji Urzędu Miejskiego Pani Katarzyna Włodarczak Te postacie bawiły się razem z najmłodszymi, przyjęły petycję przygotowaną przez dzieci a także wręczały dyplomy. Każde dziecko chciało uściskać bajkowych bohaterów a także zrobić sobie z nimi zdjęcie.

Dzieci otrzymały dyplomy za uczestnictwo w konkursie plastycznym pt.: Bajek na świecie jest wiele a czego nas uczą narysujcie mali przyjaciele. I miejsce zajęła grupa przedszkolaków z Sypniewa, II miejsce zajęła grupa z przedszkola Niezapominajka w Więcborku. Na podium stanęły także pociechy z przedszkola w Runowie zajmując III miejsce.

Tego dnia każde obecne na rynku dziecko otrzymało upominki- były to łakocie a także książeczki. Dzieci słuchały bajek, wierszyków a także miały okazję tańczyć jak na prawdziwym balu. Warto w tym miejscu wspomnieć o ogromnym zaangażowaniu pracowników Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku w uświetnienie oprawy muzycznej całego spotkania.

M. Łangowski