Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci 12-01-2018 - fotorelacja

Dnia 12 stycznia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. To nowa inicjatywa naszej książnicy – całość poprowadziła Pani Marta Ręgocka. Najmłodsi z pewnością nie mogli się tego dnia nudzić. Najpierw rysowano swojego ulubionego bohatera  literackiego. Po wykonaniu zadania każde dziecko musiało omówić swoją pracę. Miało to jednak zrobić w taki sposób - aby zachęcić pozostałych do przeczytania o przygodach jego ulubionej postaci. Na potrzeby mini-prezentacji pociechy przyniosły ulubione książki. Wypowiedzi były niezwykle rozbudowane – dzieci polubiły się wzajemnie dlatego nie miały oporów przed publicznym wystąpieniem. Mali goście zapoznali się z biblioteką i sposobem jej działania. Przedtem zostali podzieleni na dwie grupy, którym wyjaśniono czym są poszczególne działy biblioteki, na czym polega specyfika pracy każdego z nich oraz jakie można w nich znaleźć książki. Pociechy z ciekawością zaglądały w różne miejsca, przypatrując znajdującym się tam zbiorom. Nie zabrakło pytań zadawanych poszczególnym bibliotekarzom. Po zakończonej wycieczce wszyscy zabrali się do wykonania unikalnego albumu pod nazwą „Album Łowcy Książek”. To w nim najmłodsi za każdą wypożyczoną i przeczytaną książkę będą otrzymywać pieczątkę. Kto z „Łowców” upoluje największą ich ilość - tego czeka jeszcze w tym roku nagroda-niespodzianka. Tuż po zakończeniu spotkania dzieci rozpoczęły polowanie. Biegiem ruszyły w stronę bibliotecznych półek z książkami. Każde z nich wypożyczyło upatrzoną wcześniej atrakcyjną pozycję. Na następnych zajęciach podzielą się wrażeniami z lektury. Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci odbędzie się 29 stycznia o godz. 15:30.