Bibliotekarze polecają w maju 2020 roku.

Pani Małgorzata poleca:

Katarzyna Bonda "Miłość leczy rany"

Najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych, powróciła na rynek czytelniczy kolejną trylogią. Zagorzałym fanom jej twórczości oraz wszystkim spragnionym zawiłej i skomplikowanej intrygi, MGBP w Więcborku poleca pierwszy tom serii „Wiara - Miłość leczy rany”. Jest to powieść inspirowana prawdziwą historią, której akcja rozgrywa się w Górach Sowich i w kazachskim Uralsku. Wszystkich, którzy zechcieliby się przekonać czy miłość może uratować przed żądnymi „zemsty krwi”, przed Interpolem i przed mroczną tajemnicą życia zapraszamy do lektury.

Pani Kamila poleca:

Katherine Woodfine „Pozytywka”

Londyn 1909 – życie Sophie Taylor zmieniło się w ciągu jednej nocy. Osamotniona po śmierci ojca, ma właśnie rozpocząć pracę jako ekspedientka w najbardziej luksusowym domu towarowym na świecie. Olśniewający w każdym szczególe Dom Handlowy Sinclairs był owiany legendą jeszcze przed otwarciem. Ale w przeddzień wielkiego otwarcia ze sklepu zostaje skradziony bezcenny, nakręcany wróbelek. Podejrzenie natychmiast pada na Sophie. Przy wsparciu swoich nowych przyjaciół, Billy’ego oraz Lilian, Sophie postanawia odkryć, kto stoi za kradzieżą.

W naszej książnicy dostępne również kolejne części przygód. Zapraszamy!!!

Pani Danuta (filia Sypniewo) poleca:

Ałbena Grabowska "Stulecie Winnych"

Bestsellerowa trylogia o dziejach polskiej rodziny, której losy wpisują się w dramatyczne wydarzenia XX wieku. Trzy pary bliźniaczek, jedna w każdym pokoleniu. Przez długie lata wojenna zawierucha zabiera i oddaje bliskich w najmniej oczekiwanych momentach. Bohaterowie zmagają się z powojenną rzeczywistością, z niechcianym ustrojem i z własnymi słabościami. Wspaniała opowieść o sile rodziny, o miłości i oddaniu.

Pan Marcin poleca:

Mirosław Wlekły "Gareth Jones. Człowiek, który wiedział za dużo"

W tym miesiącu polecam książkę autorstwa Mirosława Wlekłego pt. „Gareth Jones. Człowiek, który wiedział za dużo” Jest to biografia głównego bohatera najnowszego filmu Agnieszki Holland. Życie i praca zawodowa Garetha toczy się w cieniu wielkiego głodu na Ukrainie lat 30 XX wieku. Bohater odbywa kilka podróży, do państwa zarządzanego przez  Stalina. Nie daje się jednak zwieść fałszywemu obrazowi świata, przeznaczonemu dla zagranicznych turystów. W pewnym momencie ucieka swoim opiekunom z państwowego biura podróży. Następnie na własną rękę przemierza kraj, w którym rodzice muszą dokonywać dramatycznej selekcji jakie dziecko zostawić przy życiu…